Haber

İETT’nin sefer oranı yüzde 98’i aştı

İstanbul’da günde yaklaşık 4 milyon yolcu taşıyan İETT, sefer sayısını artırdı. Son dört yılda yaptığı yatırımlarla TÜVTÜRK standartlarında muayene istasyonları kuran İETT, kesintisiz uçuşlarını yüzde 98’e çıkardı.

Yaklaşık 10 bin çalışanıyla İstanbul’un her noktasında toplu taşıma faaliyetlerini yürüten İETT, 55 bin farklı gezi Gerçekleştirir. Filosundaki otobüs, metrobüs, adabus, adamini ve nostaljik tramvaylarla günde 655 bin km yol kat ederken, bu rakam Özel Halk Otobüsleri ile birleşiyor. 1 milyon 255 bin km’ye‘ye kadar ulaşır.

İETTplanladığı 55 bin uçuşun kusursuz tamamlanması için yeni çalışmalarını hayata geçirdi.

 

4 YILDA 10 FARKLI DENETİM İSTASYONU KURULDU

Önceki dönemde İETT araçlarının muayenesi yalnızca TÜVTÜRK istasyonlarında yapılıyordu. Artık hem İETT filosunda hem de Özel Halk Otobüsü filosunda bulunan tüm araçların periyodik muayene ve bakımlarının yanı sıra İETT, kendi garajlarına araç kurdu. TÜVTÜRK standartlarıAraçlar muayene istasyonlarında detaylı muayeneye tabi tutuluyor.

Son 4 yılda 10 farklı lokasyonda kurulan bu muayene istasyonlarında yalnızca 2022 yılında 11 binin üzerinde detaylı muayene işlemi gerçekleştirildi.

 

SEYAHAT ORANI ARTTI

Araç içi yolcu bilgilendirme ekranlarından fren sistemlerine kadar pek çok farklı parametrede yapılan kontroller sayesinde araçların yolculuk sırasında oluşabilecek arızalarının önüne geçilebiliyor.

İETT’nin bu çalışmaları sayesinde 2018 yılında yüzde 96 olan uçuş tamamlama oranı yüzde 98,1’in üzerine çıktı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu