Ekonomi

SAS, Yapay Zeka Destekli Endüstri Çözümleri İçin 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak

“Önümüzdeki üç yılı kapsayacak yatırım, birden çok sektör için bulut öncelikli çözümleri destekleyecek.”

Analitik başkanı SAS, makul kitlenin ihtiyaçlarını hedefleyen gelişmiş analitik çözümlerini daha da geliştirmek için önümüzdeki üç yıl içinde 1 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu. SAS, bankacılık, kamu hizmetleri, sigorta, sağlık, perakende, imalat, enerji ve daha fazlasının karşılaştığı zorluklara uygun çözümler sunmak için onlarca yıllık çalışmalarını genişletecek. Söz konusu şubelere yönelik geliştirmeler ve sunulan çözümlerle hızlı fiyat verebilme kabiliyeti SAS’ı farklılaştıran temel unsurlardır.

Tüm endüstri çözümleri, SAS’ın buluta hazır yapay zeka ve analitik platformu olan SAS® Viya® üzerinde çalışacak.

SAS CEO’su jim iyi gecelerKonuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “İşletmeler, ekonomik durgunluk tehdidi ve tedarik zinciri kesintilerinden işgücü eksikliklerine ve yasal değişikliklere kadar pek çok zorlukla karşı karşıya. Segment odaklı analitikten elde edilen içgörülerle dirençli kuruluşlar, yukarıda belirtilen zorluklara rağmen yeni fırsatların kilidini açabilir. Bu yatırımla SAS, dolandırıcılıkla mücadele etmek, riskleri yönetmek, müşterilere ve vatandaşlara daha rahat hizmet vermek ve daha fazlası için yapay zeka, makine öğrenimi ve gelişmiş analitiği kullanan şirketleri desteklemeye devam edecek.

Ar-Ge inovasyonu + departman uzmanlığı = Toplum için analitik

Milyar dolarlık yatırım, doğrudan araştırma ve geliştirmeye, segment odaklı iş kolu gruplarına ve sektörel pazarlama çabalarına ayrılacak. Ayrıca SAS bilgi bilimcilerinin, istatistikçilerinin ve yazılım geliştiricilerinin yanı sıra makul şube deneyimine sahip danışmanların, sistem mühendislerinin ve pazarlamacıların yenilikçi çalışmalarını finanse edecek.

Söz konusu yatırım, veri analitiğinin demokratikleşmesine yönelik eğilimle de uyumlu olacaktır. Farklı deneyimlere ve iş görevlerine sahip daha fazla kişinin elindeki gelişmiş analitiğin gücü, kuruluşlara ve topluma fayda sağlayacaktır. SAS, bu yaklaşımı herhangi bir yerdeki herkes için analitik olarak tanımlar.

Kuruluşlar, değerli içgörüler elde etmek için yapay zeka, makine öğrenimi, bilgisayar görüşü ve nesnelerin interneti (IoT) için analitik yaklaşımları benimsemeye devam ettikçe, tüm uzmanlık seviyelerindeki bireyler, analitiği çalışan analitik tarafından sunulan az kod veya hiç kod seçenekleri aracılığıyla analitiği kullanır. SAS Viya. sürece katılabilir.

Veri bilimcileri ve istatistikçiler, yapay zeka, makine öğrenimi ve diğer güçlü analitik yeteneklerinden yararlanmak için SAS’ın sektör içgörülerinden yararlanabilir. Dahası, iş analistleri, dolandırıcılığı daha iyi tespit etmek ve önlemek için, halk sağlığı ve güvenliğini optimize etmek için çalışan şehir planlamacıları, hasta bakımını kolaylaştırmak için çalışan sağlık çalışanları ve üretim montaj hatlarını optimize eden ön cephe çalışanları için tüm bunları kullanabilir.

En yeni SAS kesme çözümleri

SAS halihazırda çok çeşitli segmente özel çözümler sunmaktadır. Bunlar, devam eden yatırımlarla daha da geliştirilecek ve SAS’ın ek ihtiyaçları karşılamak için yeni çözümler geliştirmesine yardımcı olacaktır.

İşte SAS’ın kesme uzmanlığının bazı yeni örnekleri:

Finansal hizmetlerdeki dalgalanmaların yönetilmesi ve müşteri deneyiminin iyileştirilmesi

Geçtiğimiz yıl yaşanan sert ekonomik rüzgarlar küresel piyasaları sarsarak pandemi sonrası toparlanmayı tersine çevirerek bir risk ortamı oluşturmuştur. SAS, bankacılık ve sigortacılık sektörlerindeki müşterilerinin karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için, özellikle entegre bilanço yönetimindeki başarısıyla tanınan bir finansal risk şirketi olan Kamakura Corp. ile ortaklık kurmuştur. şirketi satın aldı.

SAS’ın tarihindeki en büyük satın alma, kantitatif risk yönetimi alanında en iyi bilinen isimlerden bazılarını bünyesine katmasıdır. Bu satın alma aynı zamanda SAS’ın entegre risk analitiği paketindeki gelişmeleri de hızlandırıyor. SAS Aktif Pasif Yönetimi-ALM, SAS Viya için elden geçirildi ve bankaların son iflasları körükleyen likidite ve bilanço risklerini üstlenmelerine ve azaltmalarına yardımcı oldu.

SAS ayrıca karar tabanında yeniliklere öncelik verir. Birleştirilmiş, yapay zeka ile geliştirilmiş bir mimariyle sunulan silo işlevlerini (işe alım, kredi riski, dolandırıcılık tespiti, pazarlama gibi) birbirine bağlamak ve paylaşılan verileri ve analitiği kullanmak, finans şirketlerinin müşteri deneyimini daha hızlı ve daha verimli bir şekilde geliştirirken operasyonel karmaşıklığı kolaylaştırmasına yardımcı olur. Gerçek kararlar almanızı sağlar.

Mükellef vergilerinin ve kamu gelirlerinin korunması

Her yıl dünyanın dört bir yanındaki hükümetler vergi kaçakçılığı ve vergiden kaçınma nedeniyle büyük meblağlar kaybediyor. Bu da, hükümetlerin vatandaşlara temel hizmetleri sağlama yeteneğini baltalıyor.

SAS Tax Compliance, uyumsuzluk ve dolandırıcılık olaylarını otomatik olarak izlemek ve tespit etmek için büyük ölçekte vergi verilerine gelişmiş analitik uygulayarak hükümetlerin gelir akışlarını korumalarına yardımcı olur.

Sonuç olarak, devlet vergi daireleri potansiyel dolandırıcılığı erken tespit etme yeteneklerini artırabilir, vergi kaçakçılığı planlarını ortaya çıkarabilir ve kontrolleri hızlandırabilir.

Zorlu piyasa koşullarında dinamik sigorta fiyatlandırması

Sigorta Bilgi Enstitüsü, 2022’yi mülk ve kaza sigortası için son ciroların en kötü yılı olarak tanımladı. AM Best tarafından yapılan araştırmaya göre, ABD emlak ve kaza sigortası sektörü, Ian Kasırgası gibi felaketler nedeniyle 26,5 milyar doları boşa harcadı.

Artan iklim riskinin olduğu bir ortamda hayatta kalabilmek için sigortacılar likiditeyi desteklemek için primleri yükseltmek zorunda. Bu da aslında istikrarsız pazarda müşterilerin hayal kırıklığına uğramasına neden oluyor. Hızlı, doğru ve tarafsız prim fiyatlandırması, bir yandan tüketicilere gönül rahatlığı sağlarken, diğer yandan ödeme gücünü ve rekabet gücünü koruması açısından çok değerlidir.

Bu noktada, SAS Dinamik Gerçek Modelleme, optimize edilmiş bilgi hazırlama ve makine öğrenimi ile desteklenen oldukça esnek modelleme yetenekleri sağlar. Bu, sigorta şirketlerinin hızlı ve sıkıntılı mevcut piyasada adil fiyatlandırma sunmasına yardımcı olur.

Dijital sağlık dönüşümünü ve tedavisini hızlandırma

SAS’ın segment başkanı, hayat kurtaran tedavi araçları geliştirmekten hastaları ve hasta deneyimini iyileştirmeye kadar, uzmanlığıyla daha iyi sağlık hizmeti sunma konusunda ön saflarda yer alıyor.

SAS Sağlık, nüfus sağlığı, operasyon, finans alanlarında branşa özel uygulamalar ve yapay zeka çözümleri sunmaktadır. Sağlık kuruluşlarının daha fazla inançla ve daha uygun maliyetle yüksek kaliteli bakım sunmasına yardımcı olur. İster hasta popülasyonu verilerini analize hazır kohortlara dönüştürmek, ister maliyete dayalı bakım ve ödeme modellerine ilişkin içgörü sağlamak olsun, SAS’ın işaretle ve tıkla sezgisel arayüzleri, klinisyenlerin ve iş analistlerinin sağlık hizmeti dönüşümünü yönlendirmek için verilerindeki gizli eğilimleri görselleştirmelerine yardımcı olur.

SAS, yeni tedavilerin önünü açan klinik araştırmaları da destekler. Örneğin, klinik deneylerin yaklaşık yüzde 90’ı kayıt zaman çizelgelerini karşılamıyor. SAS Clinical Enrollment Simulation, kayıt planlamasını bilgilendirmek için güçlü tahliller kullanır ve kayıt hedeflerini karşılayamamaktan kaynaklanan gecikmeleri önlemeye yardımcı olur.

Perakende ve tüketim mallarına olan talebin tahmin edilmesi ve planlanması

Perakendeciler ve tüketim malları üreticileri, bugün her zamankinden daha fazla hassas talep planlamasına ihtiyaç duyuyor. Yapay zeka destekli SAS Akıllı Planlama Bulutunun yardımıyla şirketler, müşteri gereksinimlerini ve sevkiyatlardaki olası kesintileri daha uygun bir şekilde tahmin edip karşılayabilir.

SAS Cloud üzerindeki bu hizmet odaklı yazılım çözümü, SAS Viya analitiği ve makine öğrenimi ile uçtan uca tamamen otomatikleştirilmiştir. Bu analiz sayesinde perakendeciler ve tüketim malları üreten şirketler bilgilerini hızla değere dönüştürebilir.

Enerji şebekelerinin güvenilirliğini artırmak

Elektrik kesintilerinin yaklaşık üçte biri ekipman arızalarından kaynaklanmaktadır. Bu arızaların onarımı maliyetlidir, çalışanları onarmak için risk oluşturur ve müşterileri – evleri, okulları, fabrikaları ve daha fazlasını – elektriksiz bırakır.

SAS Grid Guardian AI, çöp kamyonları gibi ticari araçlara monte edilmiş IoT sensörlerinden akan bilgileri analiz eder. SAS ortağı Exacter’ın bu sensörleri, iletim hatlarından radyo frekansı emisyonları hakkındaki bilgileri okur. Ardından SAS, bu bilgileri yapay zeka, makine öğrenimi ve gerçek zamanlı analitik ile analiz eder.

Ne de olsa halka açık şirketler, ekipman arızalarını gerçekleşmeden önce tahmin edebilir. Bu sayede hizmet kesintilerini ve grup risklerini azaltmak ve güvenilirliği artırmak için bakım programlarına öncelik verebilir.

Sorumlu pazarlama faaliyetleri ve artan karlılık

Pazarlamacılar, müşteri operasyonlarında bilgi teknolojisini kullanırken sorumlu, şeffaf ve markayı uygun şekilde temsil etme konusunda her zamankinden daha büyük bir baskıyla karşı karşıya. Günümüzde bir pazarlamacı olarak sorumlu olmak; Gizliliğe ilişkin değişen müşteri beklentilerini dikkate almayı, üretken yapay zeka gibi gelişen teknolojileri benimsemeyi ve pazarlama programının maliyetini anında ölçebilmeyi gerektirir.

Bu koşullar, sorumlu pazarlama faaliyetlerini bir gereklilik haline getirmektedir. Bu noktada SAS Customer Intelligence 360, markaların müşteri verilerini, pazarlama teknolojisini ve kaynaklarını sorumlu bir şekilde kullanmasına yardımcı olur. Analizin güçlü analitik yetenekleri sayesinde markalar sadakat ve inanç oluşturabilir, yasal ve etik uyumu sağlayabilir, pazarlama varlıklarını optimize edebilir ve işletmenin karlılığını artırabilir.

İş ortakları kilit rol oynuyor

SAS’ın geniş ortak ağı, sektöre özel çözümler geliştirmeye ve uygulamaya koymaya yardımcı olur.

Microsoft Çözümler Grubu ISV Satış Başkan Yardımcısı Alvaro Celis, “SAS’ın güçlü endüstri çözümleri oluşturmada ve bu çözümleri buluta taşımak için SAS Viya’yı kullanmada onlarca yıllık liderliği, müşterilerin yan kuruluşumuza değer vermesinin ana nedenlerinden biridir” dedi. Ortak müşterilerimiz, zekayı ve gelişmiş analitiği bankacılık, devlet, sigortacılık, sağlık ve diğer sektörlerin ihtiyaçlarına uyarlayarak adlarında değerli bir fark yarattılar.”

Microsoft, SAS ve çip üreticisi AMD tarafından ortaklaşa sunulan yeni bir teknoloji olan ve bellekteki yüksek düzeyde hassas veriler için gelişmiş koruma sağlamak üzere tasarlanan Azure dayanıklı bilgi işlem, bu tür bağlı kuruluşlara hoş bir örnektir. Bu teknoloji, finansal hizmetler, sağlık hizmetleri ve devlet gibi yüksek düzeyde düzenlemeye tabi branşlardaki müşteriler için gizliliği ve veri güvenliğini önemli ölçüde artırabilir.

Microsoft Azure üzerinde SAS Viya yakında SEV-SNP teknolojisine sahip AMD EPYC™ işlemciler için Azure güçlü bilgi işlem yeteneklerini içerecektir. Bu, SAS Viya müşterilerine, ihlal riskini daha da azaltmak ve uyumluluğu güçlendirmek için daha güvenli bir yapay zeka ve bulut bilgi işlem platformu sağlarken, aynı zamanda müşterilerin daha güçlü analitik modeller için daha büyük bilgi havuzlarına erişmesini sağlayacak. Yeni özellikler başlangıçta Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda ve İrlanda’da kullanıma sunulacak ve daha sonra daha geniş bir coğrafyaya yayılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort