Ekonomi

Türkiye ile Almanya Arasındaki Dış Ticaret Hacmi 50 Milyar Doları Aşacak

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye ile Almanya arasındaki dış ticaret hacminin bu yıl sonuna kadar 50 milyar doları aşmasını beklediklerini belirterek, “Almanya’nın Avrupa Birliği ile ilişkilerimizi geliştirme konusunda daha güçlü destek vereceğine inanıyoruz” dedi. (AB) önümüzdeki dönemde.” Bu kelimeyi kullandı.

Bakan Şimşek, sosyal medya hesabından Almanya Federal Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı, Ekonomive görüşmesini İklim Savunma Bakanı Robert Habeck ile paylaştı.

Bugün Habeck ile verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Şimşek, Almanya ile ilişkilere büyük önem verdiklerini kaydetti.

Şimşek, iki ülke arasındaki dış ticaret hacminin bu yıl sonuna kadar 50 milyar doları aşmasını beklediklerini belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ülkemizde Alman sermayeli veya Alman sermaye ortaklığıyla kurulmuş 8 binin üzerinde şirket bulunuyor. Her iki ülke arasındaki güçlü bağları ve iş birliğini daha da artırmak adına Habeck ile yatırım fırsatlarını değerlendirdik ve projemizin detaylarını paylaştık. Orta Vadeli Program Önümüzdeki dönemde “Almanya’nın ilişkilerimizi geliştirme konusunda daha güçlü destek vereceğine inanıyoruz.”

hasankeyf-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu