Haber

Ve vazgeçti, açıklayacak! Sözcü tarih verdi ve sürpriz gelişmeyi açıkladı…

Seçim yenilgisinden bu yana ‘istifa’ ve ‘değişim’ çağrılarına direnen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, zaman kazanmak için birbiri ardına tavizler verdi.

28 Mayıs’tan sonra ‘değiştirmek’ Ateşini yakan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile baş başa görüşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, orta yolu bulmak için grup başkan yardımcılığına Gökhan Günaydın’ı atamayı kabul etti. . İmamoğlu’na en yakın kişi olan Günaydın’ın bu göreve atanması da pazarlık sürecini belgeledi.

Kılıçdaroğlu’nun gravürüne rağmen İmamoğlu geri adım atmazken bu süreçte kendisi de parti tabanındandı. ‘istifa’Davetler katlanarak arttı.

Büyük krizin önüne geçemeyeceğini gören Kılıçdaroğlu, ‘Gemiyi limana sıkıca yanaştıracak’ diyerek yoruma açık bir söz vermiştir. Kılıçdaroğlu’nun zaman kazanmak için öne sürdüğü ‘gemiyi limana yanaştırmak’Söylemleri kamuoyu üzerindeki baskıyı azaltmaya yetmedi.

YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİNE UMUT VERİLDİ

Aradan geçen 2,5 aylık süreçte değişim baskısından kurtulamayan Kılıçdaroğlu, son çare olarak tüzük değişikliği sözü verdi.

İçinde birçok anti-demokratik madde bulunan mevcut tüzüğü 2018’de hayata geçirerek partideki tek adam yönetimini pekiştiren Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs’tan sonra örgütlerdeki huzursuzluk zirveye çıkarken bu konuda geri adım atmaya hazırlanıyor. seçimler.

İMAMOĞLU’DAN ‘U’ DÖNÜŞÜ

CHP’li Sözcü yazarı İsmail Saymaz’ın tezlerine göre; İmamoğlu, “İstanbul’u kaybedemeyiz”Yine İBB başkanlığına aday olacağını söyleyecek ve sinyalini verecek.

Ancak CHP genel başkanlığının değişmesi gerektiğini de vurgulayacak. “Değişiklik olmazsa yerel seçimde risk doğabilir”fikrini söyleyecek…

İmamoğlu da bu doğrultuda ilçe kongrelerine ağırlık veriyor. Dün İstanbul’da düzenlenen 12. ilçe kongresinde il delegelerinin büyük çoğunluğu değişenlerden oluştu.

habertoroslar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu